Te Kura Kaupapa Māori o Ngā Mokopuna

(04) 380 8966 4 Te Awanui o Falkirk, Maraenui, Te Whanganui-a-Tara 6022

Kura Tuatahi

Ngā Kaiako o Kura Tuatahi Tau 0-8

Sylvia Temara
Role

Kaiawhina

Email

sylviat@tkkmmokopuna.school.nz

Ana Tapiata
Role

2020 Kaiako Kōhungahunga: tau 0-1

Email

ana@tkkmmokopuna.school.nz

General Information

Nei rā te mihi ki a tātou katoa o tēnei kaupapa nunui, arā te kura kaupapa Māori Te Aho Matua.

Nōku anō te whiwhi kia hoki mai ki tēnei kura hei kaiako i tēnei tau 2020. Ko au te kaiako Kohungahunga Teina.

I haere mai aku tamariki ki tēnei kura, kei konei tonu taku teina, taku irāmutu, aku mokopuna hoki. Ae rā, he kura whānau tēnei!

Gina Timoti
Role

2020 Kaiako Kōpuapua Teina: Tau 2-3

Email

gina@tkkmmokopuna.school

General Information

Ko Te Tahuhu o Haokitaha te Maunga
Ko Maringi a wai te koawa
Ko Ohinemataroa te awa
Ko Papakainga te Marae
Ko Koura Kino te whare-tipuna
Ko Nga Tamatoa te wharekai
Ko Ngati Koura te hapu
Ko Te Ngahuru te tipuna
Ko Tuhoe te iwi

'Ngati Koura, kiri kawa ki te rakau'

Byron Belk
Role

Kaiako

Email

byron@tkkmmokopuna.school.nz

Erena Tapiata
Role

2020 Taiohi: Tau 5

Email

erena@tkkmmokopuna.school.nz

General Information

Te Arawa e!

Ko Tarawera te maunga
Ko Tarawera te moana
Ko Te Pakira te whare tipuna
Ko Te Rau Aroha te whare kai

Tēnei te mihi e te whānau. Tokowha āku tamariki, kotahi noaiho te mokopuna. He uri tēnei o Tuhourangi Wahiao, o Ngati Pikiao, o Te Whānau o Iri-te-kura, o Rangitihi.
Ko Te Aho Matua mōkū, ko te tamaiti te putake.

Riripeti Hunia
Role

2020 Kaiako - Taiohi Teina: Tau 6

Email

riripeti@tkkmmokopuna.school.nz

Muri Sullivan
Role

2020 Kaiako Taiohi Tuākana: Tau 7-8

Email

muri@tkkmmokopuna.school.nz

General Information

Ko Tongariro te maunga
Ko Taupo-nui-a-Tia te moana
Ko Te Arawa te waka
Ko Te Heuheu te tangata
Ko Ngati Tuwharetoa te tangata
Ko Maniaiti te marae

Not currently logged in.